ykz
18 بهمن 1401 - 13:05

افزایش بهای خدمات برج میلاد در سال ۱۴۰۲

با موافقت اعضای شورای شهر تهران بهای خدمات برج میلاد در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهای خدمات استفاده از مراکز تفریحی و برج میلاد در دستور کار یکصد و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران قرار گرفت.

در بستر جدول ارائه شده تعرفه بلیت سال 1402 برج میلاد برای بازدیدکنندگان داخلی کل طبقات 130 تومان و سکوی دید باز 90 هزار تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی کل طبقات 25 دلار و بازدیدکنندگان خارجی از سکو باز 15 دلار است.

محمد آخوندی؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه پیشنهاد شهرداری تهران برای کل طبقات 140 هزار تومان و برای سکوی باز 100 هزار تومان بود که تغییر یافت، گفت: با توجه به مجوز وزارت کشور 45 درصد به مبالغ افزوده شد.

وی ادامه داد: البته برای اقشار مختلف از جمله پرسنل، فرهنگیان، معلولان، دانشجویان و دانش‌آموزان و... تخفیف‌ها در نظر گرفته شده است.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران نیز گفت: پیشنهاد من این است که بهای بلیت بازدیدکنندگان خارجی دلار نباشد و به صورت ریالی دریافت شود.

علی‌اصغر قائمی؛ عضو شورای شهر تهران گفت: یک خانواده چهار نفره برای بازدید برج میلاد باید 500 هزار تومان خرج کند و این به معنای آن است که تمام امکانات خود را برای اقشار خاصی در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: امکانات تفریحی برج میلاد می‌تواند در حد عرف باشد اما از آنجایی که برج میلاد تنها یک عدد است باید برای هزینه آن تجدید نظر کرد.

حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران نیز بیان کرد: وقتی تورم 45 درصد اعلام می‌شود و 25 درصد حقوق افزوده می‌شود باید توجه کنیم ما فقط به قشر خاصی نباید توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: با این وضع حقوق افزایش 45 درصدی بهای برج میلاد بسیار زیاد است و این منجر به آن می‌شود که بسیاری از خانواده ها نتوانند از برج میلاد دیدن کنند.

عضو شورای شهر تهران گفت: صحبت ما با 4 درصدی‌ها نیست بلکه درباره 96 درصدی‌ها صحبت می‌کنیم چندین تبصره و تخفیف درباره بهای خدمات در نظر گرفته شده است اما نباید اجازه دهیم دیدن نمادهای ملی برای عده‌ای آرزو بماند.

در ادامه محمدامین توکلی‌زاده؛ معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در جریان بررسی این لایحه، تأکید کرد: مبنای عدالت این است که بخش‌هایی که نیاز دارند یارانه دهیم؛ اگر یارانه غیرهدفمند و به همه داده شود، کار ناعادلانه‌ای است.

وی افزود: قیمت تمام شده باید در نظر گرفته شود که چه میزان از مخاطب دریافت می‌شود؛ قیمت تمام شده بیش از 300 هزار تومان است و باید در محاسبات لحاظ شود تا بتوانیم به نرخ درست برسیم؛ هزینه نگهداشت و استهلاک برج میلاد بالاست و پس از 12 سال به جایی رسیده که هزینه استهلاک زیادی دارد.

توکلی‌زاده گفت: تاکنون 70 درصد فاز یک برج میلاد افتتاح شده و بسیاری از بخش‌هایی که باید درآمدزایی کنند هنوز وجود خارجی ندارند و عملاً درآمدزایی ندارد؛ اگر فاز یک، دو و سه به طور کامل افتتاح شده بود می‌توانستیم از توان سایر بخش‌ها برای درآمدزایی استفاده کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در نوروز امسال رکورد بازدید برج میلاد و اراضی عباس آباد نسبت به سال‌های قبل شکسته شد، اظهار کرد: ما در این ایام شاهد صف‌های طولانی در برج میلاد بودیم و ظرفیت فنی آن اجازه نمی‌داد که بیش از آن پذیرا باشد لذا باید ظرفیت فنی نیز در نرخ‌گذاری ها لحاظ شود.

به گزارش تسنیم، در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، اظهار کرد: هزینه‌های برج میلاد آنقدر بالا است که با این مبالغ مشکلش حل نمی‌شود و همین که برج میلاد بتواند حقوق کارکنان خود را بدهد کافی است.

وی ادامه داد: باید برای افزایش بهای برج میلاد یک قیمت معقول را در نظر گرفت. در ادامه حذف افزایش 50 درصدی بهای بلیت در روزهای شلوغ با اکثریت آرای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید. پیشنهاد بلیت 100 هزار تومانی کل طبقات و 80 هزار تومانی سکوی باز مورد موافقت اعضا قرار نگرفت و در ادامه بهای بلیت 120 هزار تومانی کل طبقات و 80 هزار تومانی سکوی باز به تصویب رسید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024605