ykz
16 بهمن 1401 - 14:45

روانسر در حوزه بهره مندی از گاز پایدار سبز شد

کرمانشاه- سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به پوشش ۱۰۰ درصدی بخش شهری شهرستان روانسر از نعمت گاز، گفت: شهرستان روانسر در حوزه بهره مندی از گاز پایدار سبز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر حسینی ظهر یکشنبه در مراسم گازرسانی به به روستاها و واحدهای صنعتی شهرستان روانسر اظهار کرد: در راستای تکمیل شبکه گازرسانی و خدمت رسانی به مردم استان کرمانشاه در دهه مبارک فجر این پروژه‌ها به بهره برداری رسید که طی آن ۳۹ روستا شامل ۲ هزار و ۸۹ خانوار با اعتبار ۸۹۰ میلیارد ریال و ۲۴ واحد صنعتی با حدود ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه شهرستان روانسر ۱۲۱ روستای دارای قابلیت گازرسانی دارد، افزود: با بهره برداری از طرح‌های امروز تعداد روستاهای گازدار شهرستان به ۱۱۸ روستا رسید و ضریب نفوذ گاز روستایی این شهرستان از ۷۵.۲ درصد به ۹۹.۷ درصد افزایش یافت.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در بخش شهری شهرستان روانسر ۱۰۰ درصد است، تصریح کرد: با افتتاح طرح‌هایی که امروز انجام شد شهرستان روانسر از نظر برخورداری از گاز طبیعی شهرستان سبز محسوب می‌شود.

حسینی بیان کرد: با افتتاح طرح گازرسانی به این ۲۴ واحد صنعتی ظرفیت استفاده از سه هزار و ۲۰۰ متر مکعب گاز طبیعی جایگزین سوخت مایع فراهم شده است.

وی با تشکر از همراهی و همکاری مردم و بزرگان منطقه با شرکت گاز استان، گفت: برای اجرای این پروژه‌ها ۱۱۸ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع اجرا و یک ایستگاه تقلیل فشار نیز احداث شده است.

گفتنی است، در شهرستان روانسر ۵۰۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه گازرسانی و پنج هزار نصب انشعاب با جذب ۱۶ هزار و ۳۰۰ مشترک انجام شده و ۱۳۰ واحد صنعتی و تولیدی نیز در این شهرستان گازدار است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1020149