ykz
09 اسفند 1401 - 09:58

خبری خوش برای بیماران اوتیسم غرب کشور/ خدمات داندانپزشکی در کرمانشاه رایگان شد

بیماران اوتیسمی و معلولان ذهنی غرب کشور نیازمند به خدمات داندانپزشکی می‌توانند از ارائه خدمات داندانپزشکی در بیمارستان محمد کرمانشاهی به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، روبان افتتاح اتاق عمل جراحی خدمات دندانپزشکی کودکان اوتیسم کرمانشاه در مرکز آموزشی درمانی دکترمحمد کرمانشاهی به دست قباد محمدی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قیچی شد.

از این پس به بیماران اوتیسمی و معلولان ذهنی استان کرمانشاه خدمات داندانپزشکی به صورت رایگان ارائه داده می‌شود همچنین این مرکز قابلیت خدمات رایگان به بیماران اوتیسمی و معلولان ذهنی استان‌های غربی کشور را هم دارد.

محمدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تمام تجهیزات این اتاق عمل نصب شده و متخصصان آماده به کار هستند و یک روز در هفته (پنجشنبه‌ها) در اختیار بیماران اوتیسمی و مابقی روزهای هفته در اختیار اطفال و کودکانی است که کار جراحی دندانپزشکی نیاز دارند.

وی افزود: پیش از این اتاق عمل ویژه دندانپزشکی این گروه از بیماران در کرمانشاه وجود نداشت و برای درمان افراد باید به تهران مراجعه می‌کردند که با  تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دانشگاه، مرکز بیماری‌های خاص، رییس بیمارستان دکترمحمد کرمانشاهی و خیرین این حوزه از این پس خدمات دندانپزشکی بیماران اوتیسم به صورت رایگان در اتاق عمل مرکز آموزشی درمانی دکترمحمد کرمانشاهی انجام می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: از طریق انجمن اوتیسم، بیماران نیازمند به خدمات عمل جراحی دندانپزشکی ثبت‌نام و به ترتیب پذیرش خواهند شد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1062564