ykz
18 بهمن 1401 - 12:44

همایش مجاهدان سایبری خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از برگزاری پنجمین همایش مجاهدان سایبری به مناسبت دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سجاد رضایی، مسؤول فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری پنجمین همایش مجاهدان سایبری به مناسبت دهه فجر خبر داد و اظهارداشت: این همایش با حضور جمعی از برگزیدگان و برترین‌های فضای مجازی، مدیران حوزه فرهنگ، رسانه و فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این همایش در مجتمع غدیر بیرجند در مورخ 20 بهمن‌ماه جاری برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان‌جنوبی گفت: در این مراسم از برگزیدگان فضای مجازی و برگزیدگان جشنواره رسانه‌ای ابوذر تجلیل می‌شود.

رضایی هدف از برگزار این همایش را تشویق فعالان فضای مجازی و رسانه سراسر استان برای فعالیت مضاعف در عرصه فضای مجازی و ارج نهادن به فعالیت مجاهدانه آنان در این عرصه عنوان کرد.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با جهاد تبیین اشاره کرد و افزود: رسانه و فضای مجازی از ابزارهای کارآمد در جهاد تبیین بوده رهبر معظم انقلاب بر نقش‌آفرینی آنان در این عرصه تأکید دارند.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به ظرفیت بالا و بسیار خوب فعالان فضای مجازی استان اشاره کرد که در تنگناهای خاصی که توسط دشمن در عرصه فضای مجازی و رسانه بر علیه انقلاب اسلامی تحمیل شده فداکارانه و مجاهدانه خدمت‌رسانی می‌کنند و پای کار ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

مسؤل سازمان فضای مجازی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری اختتامیه استانی چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر بیان داشت: آثار ارسالی خبرنگاران جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سه سطح ارزیابی و نتایج برای تهران ارسال شده و در این همایش از برترین‌های رسانه‌ای منتخب این جشنواره تجلیل می‌شود.

رضایی به موفقیت‌های تیم‌های فضای مجازی استان در بخش‌های مختلف اشاره داشت و یادآور شد: مرحله استانی چهارمین رویداد تولید محتوای تخصصی دیجیتال بسیج با شرکت ۱۲ تیم در سه بخش پویانمایی، بازی‌سازی و نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه برگزار و برگزیدگان هر بخش برای شرکت در رویداد کشوری اعزام، که در آن تیم خراسان‌جنوبی در بخش نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه حائز رتبه اول این رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال شد.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف فضای مجازی در استان وجود دارد که این امر لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد دیجیتال استان را می‌طلبد.

مسؤل سازمان فضای مجازی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی کرد:  یادآور شد: امسال رویداد تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج با حضور ۱۱۸ تیم برگزار که هر کدام از استعداد‌های درخشان کشور بوده که ۴۱ تیم در حوزه پویانمایی، ۳۷ تیم در حوزه نرم‌افزار تلفن همراه و ۲۸ تیم تولیدکننده بازی‌های تلفن همراه در این رویداد به رقابت پرداختند.

رضایی خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال در حوزه انتشار محتوا در پیام‌رسان‌های خارجی و داخلی، تحلیل و بررسی محتوا فضای مجازی، تولید محتوا در بستر شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای تخصصی و برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای و فرهنگ‌سازی استفاده مطلوب از فضای رسانه فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای صورت گرفته است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024550