ykz
18 بهمن 1401 - 16:25

پوشش بیش از ۲ هزار مدرسه خوزستان در طرح «نماد»

اهواز- مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به پوشش ۲ هزار و ۱۵۱ مدرسه در طرح «نماد» گفت: فعالیت‌های اثربخش و منسجم فرهنگی ضامن تحقق کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود حمیدی نژاد بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی اثربخش در قالب آگاه‌سازی نسل جوان نسبت به خطرات آسیب‌های اجتماعی باید به‌صورت ویژه و جدی در دستور کار کمیته فرهنگی پیشگیری قرار گیرد؛ البته این مسیر از طریق دخالت دادن خانواده‌ها در این حوزه میسر و ممکن می‌شود.

وی بر ضرورت انجام فعالیت‌های تربیتی توسط معلمان تأکید کرد و افزود: انتقال آموزه‌های تربیتی به دانش آموزان به‌عنوان گامی اساسی در راستای ارتقای تاب‌آوری اجتماعی دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی تلقی می‌شود و این امر زمینه‌ساز اثرگذاری را روی نسل جوان فراهم می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اجرای طرح‌های پیشگیری در سطح مناطق و نواحی آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۲ هزار و ۱۵۱ مدرسه در طرح «نماد» و سه هزار و ۵۸۳ مدرسه در طرح «کانون‌های یاریگران زندگی» تحت پوشش قرار دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025287